Misija – prisijaukinti paspirtuką

Žmonėms, kurie nori lengvai įveikti nedidelius atstumus paprastu lygiu taku, tinka paprastesni, mažiau lankstūs paspirtukai. Tačiau tiems, kas nori atlikti sudėtingus manevrus, gali būti reikalingi ir sportiniai, brangesni paspirtukai triukams. Tačiau yra ir viską apibendrinanti patarlė: „blogam šokėjui ir pilvas trukdo“, kuri sako, kad geras specialistas moka viską daryti pats, o speciali technika nėra būtina. Taigi, ir paspirtukas nebūtinai turi būti brangiausias ir geriausias tam, kad galėtumėte su juo kažką nuostabaus daryti. Iš tiesų, pakanka tokio, kuris jums patiktų. O mokytis pradėti galima juk ir naudojant paprastesnes technikas. Taigi, susipažinkime su paspirtukonaudojimo pradžiamoksliu, nesvarbu, ar pas jus yra paprastas ar paspirtukas triukams.

Avalynė ir drabužiai

Vienas labai svarbus momentas prieš pradedant bet kokią sportinę ir judesių reikalaujančią laisvalaikio veiklą yra rasti tinkamą avalynę ir drabužius. Be abejo, paspirtukui bus svarbiau avalynė. Jums reikės stengtis balansuoti ant paspirtuko, tinkamai užšokti ant jo, jeigu tai paspirtukas triukams ir reikės šiek tiek daugiau judesio. Tad avalynė turi būti tikrai patogi, lengva, minkšta, švelni. Ji gali būti tiek guminė, tiek medžiaginė, šviesi, smagi, maloni. Taip pat su paspirtuku turi mokėti judėti taip, kad tau pačiam būtų tikrai smagu tą daryti. Geriausia nusipirkti iš tiesų patikimus sportinius batus, sportbačius, kedus. Gerai, jeigu padas yra iš patikimo guminio ir kt. pagrindo, kai jis neslysta net ir esant drėgnoms oro sąlygoms.

Balansas

Pagrindinis dalykas, kurį reikia išmokti naudojantis paspirtuku – tai laikytis balanso. Jeigu norite tikrai gerai jaustis, pirmiausiai mokykitės balansuoti. Reikia atsistoti taip, kad kojos tvirtai jaustų paspirtuką po savimi, jeigu reikia, galima ištiesti rankas į šalis. Greičiausiai, pradedant tą ir reikės daryti. Taip laikomas balansas, panašiai kaip tada, kai keliaujama lynu įtemptu. Svarbu ir pasitreniruoti tinkamai užšokti ant paspirtuko: taip, kad iš karto pataikytumėte ant balanso.

Nebijoti

Ir galų gale, svarbiausia yra nebijoti. Taip, jeigu bandysite daryti triukus, pradžioje neišvengiamai turėsite kažkokių traumų, pažeidimų. Jeigu norėsite pašokti aukščiau, jeigu kažką smagaus bandysite daryti, nukrisite, susimušite. Būkite tam pasirengę, pradžioje triukus atlikite su šalmu, su apsaugomis kelieniams ir alkūnėms. Vėliau to turbūt nebereikės, kai įgusite. Žinokite, kad pradžia tikrai sunki, bet jeigu nestabdai savęs, gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų, ir geras sportinis triukams skirtas paspirtukas vėliau taps tarsi jūsų kūno dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *