Pažvelgus, kaip keičiasi valiutu kursai, galima priimti sprendimus. Žinoti, į ką geriau investuoti, į ką keisti pinigus ir nekeisti, kur apsipirkti. Kaip keičiasi valiutų kursai, labai gerai žino investuotojai valiutų rinkose. Tai turbūt pirmas dalykas, kurį jums padeklamuotų investuotojas, ryte pažadintas iš miego – koks buvo vakarykštis vienos ar kitos valiutos kursas. Per filmus kartais rodo, kaip investuotojai sėdi baruose ar biuruose (beveik tas pats, ar ne), ir ten stebi valiutų pokyčius. Jeigu kažkas einasi kitaip, negu planuota, tuojau pat skubina viską pakeisti ir pataisyti. Taigi, valiutų kursų kaina yra labai svarbus dalykas daugybei sektorių. Kokios valiutos pastaruoju metu keičiasi?
Amerikos doleriai
Kadaise atrodė, kad šių valiutu kursai yra aukščiausi ir niekada nenukris. Tačiau jau vien po rugsėjo 11 – osiosteroristinio išpuolio valiutos kursas labai nukrito. Taip pat ir vėliau, kai 2008 – aisiais buvo užslinkusi ekonominė krizė. O kas yra ir kas vyksta dabar? Panašu, kad pastaruoju metu viskas yra priešingai – dolerio vertė tik auga. Dėka naujojo prezidento, kurio visi nekenčia. Tikėtina, kad JAV dolerio kursas stabiliai augs visus šiuos ateinančius metus. Vėliau gal stabilizuosis. Kita vertus, nepastovi politinė padėtis ir įtampa su tam tikromis šalimis, galimos branduolinio karo grėsmės gali viską pakeisti.
Rusijos rubliai
Dar viena valiuta, kurios kursą investuotojams pravartu stebėti pastaruoju metu: Rusijos rublis. Pastaruoju metu šios valiutos kursas ženkliai krito. Įtaką darė ir tarptautiniai santykiai, ir vietinių nepasitenkinimas valdžia, vykstantys protestai. Neaišku, kaip toliau klostytis politiniai neramumai, vietinių ekonomika, kiek bus paskelbta embargų ir kaip seksis Ukrainoje, todėl nežinia ir dėl tolimų kurso svyravimų.
Britanijos svarai
Dar viena konservatyvių pažiūrų šalis, užvėrusi sienas ir nusispjovusi į liberalumą – Didžioji Britanija. Ji taip pat šiuo metu patiria kaip ir JAV valiutos augimą. Galima būtų sakyti – ranka ranką plauna. Dėl svaro augimo labai džiaugiasi šalies viduje gyvenantys emigrantai iš rytų Europos ar Afrikos.