Kitaip nei natūralios, dirbtinės gėlės gali būti naudojamos skirtingiems tikslams.
Kuo skiriasi
Pirmas klausimas, kuris ateina į galvą bet kuriam anksčiau su tuo nesusidūrusiam žmogui, tai, kuo apskritai skiriasi dirbtinių ir gyvų gėlių savybės. Kaip jau akivaizdu iš pavadinimo, dirbtinės gėlės yra ne natūraliai išaugintos gamtoje, o gimusios mokslininkų ir pramonės žmonių galvose, vėliau ir fabrikuose. Taigi, dirbtinių gėlių sode neužsiauginsi, nes jos pagamintos nenatūraliu būdu. Kita jų savybė – jos yra ilgalaikės. Jeigu su nuskinta paprasta gėle gali papuošti kambarį maksimaliai dvi savaites, tai dirbtiniam augalui tokio senaties termino apskritai nėra. Daug kas priklausys gal nebent nuo to, kiek tau pavyks gėles prižiūrėti. Sakykime, jos gali apdulkėti labai. Jeigu paliksi nevalytas dešimčiai metų, tai gal ir nebebus panašu į gėles. Tačiau ir tada jas vis dar bus galima išskalbti, išplauti. Kitaip nei natūralių, dirbtinių gėlių taip lengvai nesunaikinsi numesdamas į kompostą. Aplinkoje jos nesuirs, kaip ir bet koks kitas sintetinis produktas. Taigi, jų naudojimas yra ilgalaikis. Tačiau kartais išvaizda yra labai panaši į natūralių. Neretai žmonės, pamatę dirbtinę gėlę, nori tiesiog paliesti jos lapus, žiedus, apžiūrėti ir įsitikinti, ar ji sintetinė, ar tai kokia nors tikra lelija. Jeigu spėjimas būna, kad čia, pavyzdžiui, dirbtinės ramunės, o jas paglamžius spėjimas pasitvirtina, jaučiamas savotiškas pasitenkinimas – aha, nepavyko išdurti.
Kaip panaudoti
Žinoma, kad, jeigu skiriasi gėlių pagaminimo būdas ir išlaikymo ypatumai, tai turi skirtis ir jų panaudojimas. Kur geriausia naudoti natūralias, o kur dirbtines gėles? Dažniausiai žmogui, kaip pagarbos, meilės, atminimo simbolis yra dovanojama natūrali gėlė. Nors dirbtinė gali būti tokia pati graži, maloni, spalvinga. Tačiau taip jau yra įprasta, kad mes dovanojame būtent taip, susiklostę tokios tradicijos. Dirbtinių gėlių atsiradimas ir naudojimo tradicija labiau susijusi su dekoratyvinėmis funkcijomis. Jos, sakykime, atsirado kaip tai, kuo reikia kažką papuošti ilgam laikui. Tarkime, tai gali būti kokios nors kavinės, restorano interjeras. O gal per vestuves atskirai dekoruojant namus reikia pasirūpinti, kad kai kurie papuošimai išliktų ir tada, kai jaunieji grįš iš medaus mėnesio kelionės. Taigi, visa tai sueina į tą tašką, kad gėles panaudoti tikrai galima, tik reikia žinoti, kur ir kaip. Taip pat jomis galima puošti ir velionių kapus, nes ten taip pat gali būti naudinga ilgas išsilaikymas.
žiedai
Labai populiaru, bent jau ankščiau, būdavo dovanoti žmogui, kaip pagarbos ar meilės ženklą natūralią gėlę. Tačiau dabar vis labiau madinga dirbtinės gėlių kompozicijos. Išties gražu jei žiedai puokštėje suderinti bei kruopščiai sudėti.