Ruduo ateina greitai, ir krautuvai ima krauti visokias ūkines žaliavas, derlių ir kitokias gėrybes į svirnus ar į kūgius. Kai važiuojame pro kaimus, kai važiuojame paprasčiausiu tarpmiestiniu keliu, matome dar tebevykstančius kaimo darbus. Orai dar nėra taip atšalę, kad jau nebebūtų, ką veikti. Vis dar yra darbo ir žmonės tuos darbus dar daro. Pasigilinkime, kur važiuoja tas krautuvas ir kokie ūkio darbai dar vis vyksta kaime.
Seno derliaus nuėmimas
Ruduo neįsivaizduojamas be derliaus nuėmimo. Ne veltui rudenį kaimuose ir miesteliuose vyksta derliaus šventės. Ten ūkininkai atveža ne tik vištų kiaušinių, bet ir daugybę įvairių žemėje išaugintų maistinių augalų. Jau rugiapjūtės metu ateina laikas nuimti didžiąją derliaus dalį, na, tik kokie kukurūzai paliekami dar rugsėjui, kai rugiai sėjami. O taip pat ir obuoliai, kai kurios uogos, tokios kaip šaltalankiai, taip pat ir didingoji grybų karalystė savo derlių atiduoda kiek vėliau, rudenį, o ne vasaros pabaigoje. Tačiau rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais tikrai vis dar galite kaime išvysti intensyvų darbą prie seno ir naujo būsimo derliaus.
Žiemkenčiai ir pasiruošimas kitiems metams
Vienas įdomiausių dalykų, kurį ūkininkai turi padaryti prieš žiemą, tai užsėti žiemkenčius. Čia krautuvai kartais gali būti naudojami tam, kad būtų išmėtomos sėklos, tačiau paprastai yra naudojamos ir specialios technikos sėjai atlikti. Tai įdomus darbas įvairiais aspektais, o ypač tuo, kad atrodytų – na ką čia galima sėti prieš žiemą. Tačiau įsiklausykite į šį keistą pavadinimą – žiemkenčiai. Kažkas, kas kenčia visą žiemą, laukdamas pavasario. Iš tiesų, taip sėjami javai. Jie užsėjami iš rudens, dar nespėjus užsnigti, išdygsta. Kai visa gamta jau atiduoda paskutinę gyvybę, pievose dar žaliuoja žiemkenčiai. Tad nenuostabu, jog vakarop, kai žmonių sutikti yra mažesnė tikimybė, gali į pievos kraštą užkąsti ateiti ir koks šernas, stirna ar kitas miško žvėris, dar norintis paskutinį kartą prieš žiemos miegą pasistiprinti. Tai labai įdomūs dalykai, jeigu tik norite daugiau sužinoti apie tai, kaip vyksta šių javų sėjimas, visada galite paklausti kokio nors ūkininko, kurio kieme rikiuojasi įvairiausia technika: nuo traktorių iki krautuvų. Sužinosite, kad kuo labiau augalas tas prakenčia per žiemą, tuo geriau išauga ir geresnį derlių duoda vasarą. Taigi, globalinis atšilimas ir šioje srityje ne į naudą – reikia, kad būtų šalta žiema, tada galima bus tikėtis geresnio derliaus.